EĞİTMENLERİMİZCANGÜL SOYDEMİR

CANGÜL SOYDEMİR

Ortaokul ve Liseyi Avusturya Lisesi'nde okudu.
İstanbul Üniversitesi'nde Ekonomi eğitimi aldıktan sonra Almanya'da ihtisas yaptı.
Uzun yıllar özel şirketlerde üst düzey yönetici olarak görev aldı.
BMS/Herman Miller'da 9 yıl Genel Müdür ve Chanel'de 5 yıl Türkiye Müdürü olarak çalıştıktan sonra profesyonel iş yaşamını sonlandırdı.
İngilizce, Almanca, İtalyanca, Fransızca olmak üzere dört yabancı dil bilmektedir.

Tasavvufla tanışmasını yaşamında dönüm noktası olarak kabul eden Cangül Soydemir 20 yıla yakın süredir astroloji, yoga, dans ve hareket terapisi, psikodrama eğitim ve çalışmaları içinde bulundu. Tüm bu çalışmalardan edindiği deneyimlerini paylaşmak amacıyla Benden Bana Bir Adım'ı kurdu. Psikolojiye olan özel ilgisi nedeniyle psikodrama eğitim gruplarına da katılan Cangül Soydemir, kişinin kendi üzerine çalışmasının gerekliliği ve faydalarını Benden Bana Bir Adım organizasyonları aracılığıyla bu konuya ilgi duyanlara anlatabilmeyi hedefledi. Dış dünyada uzun yıllar profesyonel yöneticilik yaparken iç dünyasını keşfetmeyi ana hedefi haline getirdi.

REFİK ALGAN

REFİK ALGAN

1952 yılunda Ankara'da doğdu. İlk öğrenimini Ankara ve İstanbul'da yaptıktan sonra Kadıköy Maarif Koleji ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. 1970 – 1980 yılları arasında kısa metin ve hikayeleri çeşitli dergilerde yayınlandı ve bundan sonra da günümüze kadar İngilizce'den Türkçe'ye ve Türkçe'den İngilizce'ye çeviriler yaptı. Bu arada tıbbi danışman olarak çalıştı. 2005 yılında tekrar edebiyata dönmüş olan Refik Algan'ın çeşitli hikaye kitapları bulunmaktadır.